Met Jan Cunen Blijft Slapen brengt Museum Jan Cunen unieke kunstwerken uit de stadscollectie terug naar de stad. Bij dit project logeren tien échte kunstwerken een weekend lang bij Ossenaren thuis. Op de eerste dag is het kunstwerk exclusief voor de gastfamilie; de tweede dag staat in het teken van een kunstroute door de wijk of buurt.
Zo wordt kunst toegankelijk voor iedereen, met ontmoeting als centraal thema. Iedere editie vindt plaats in een andere wijk, buurt of kerndorp in Oss en bewoners kunnen zichzelf aanmelden als gastouder.
Het project was eerder al succesvol in Berghem, Schadewijk, Ruwaard, het centrum van Oss, Oss‑Zuid en Ussen.
Houd deze pagina in de gaten voor de bekendmaking van de 7e editie van Jan Cunen blijft slapen...
‘’We zijn net terug van vakantie en Beppie had ons opgegeven. Ik had er eerlijk gezegd niet heel veel zin in gelijk zo na de vakantie maar dat veranderde meteen toen ik zag wat we kregen, wow! We hadden verwacht dat we een foto zouden krijgen, dit hadden we nooit verwacht’’.
Beppie en Ton Lotterman , Deelnemers aan Jan Cunen blijft slapen in Ussen
HOE WERKT HET?
- Kennismaking: Na aanmelding volgt een kennismakingsgesprek bij de gastouders thuis, waar de projectleider van het museum inspiratie opdoet voor het te kiezen kunstwerk.
- Selectie van kunstwerken: Samen met de conservator en collectiebeheerder selecteert het museum passende kunstwerken voor de deelnemers.
- Informatieavond: Voorafgaand aan het logeerweekend ontmoeten alle gastouders elkaar tijdens een informatieavond in het wijkcentrum, waar zij uitleg krijgen en weten wat ze kunnen verwachten.
- Logeerweekend: Op de eerste dag ontvangen de gastouders hun kunstwerk en hebben ze de vrijheid om het op hun eigen manier te beleven. Dineren met het werk, vrienden uitnodigen of gewoon genieten; alles kan!
- Kunstroute: De tweede dag start met een exclusief VIP-rondje langs de kunstwerken bij de andere gastadressen. In de middag volgt een openbare kunstroute waar buurtgenoten, vrienden en andere geïnteresseerden welkom zijn om de kunstwerken te bekijken, met elkaar in gesprek te gaan, en eventueel hun eigen verzamelingen of hobby’s te presenteren.
- Napraten: Na afloop van de kunstroute is er een borrel in het wijkcentrum waar alle deelnemers ervaringen kunnen uitwisselen.
Met dank aan
Jan Cunen Blijft Slapen wordt mede mogelijk gemaakt door de Gemeente Oss, Vriendenloterij Fonds, Provincie Brabant, VSBfonds, Mondriaanfonds (eerste drie edities) en lokale partners.
Niets missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws.































