Aan de slag!
Wat wil je later worden? Een kind dat goed kan tekenen, antwoordt misschien niet met ‘kunstenaar’. Misschien verandert dat als je je klas laat kennismaken met een creatieveling. Volg een interactieve museumtour en aansluitend een workshop bij een echte kunstenaar. Inspiratie gegarandeerd!
Tijdens de museumtour kijken de kinderen rond in ons hele museum. Ze zien werk van verschillende kunstenaars en doen doe- en denkopdrachten. Aansluitend volgen ze een workshop bij een echte kunstenaar. Dat kan een fotograaf, stylist, grafisch vormgever, street artist of een andere kunstenaar zijn. Als je wil, kunnen zij de workshop ook bij jou op school geven.


WAT LEREN DE KINDEREN?
Je kunt kunst mooi of lelijk vinden. Maar kunst kan ook inspireren. Wat betekent dat precies? Waar haalt de workshopdocent inspiratie vandaan? En is iedereen eigenlijk creatief? Het komt allemaal aan bod. De meeste kunstenaars komen trouwens uit de buurt. Aan kinderen uit groep 7 en 8 die zich oriënteren op de middelbare school, vertellen ze graag waar zij naar school zijn geweest. En waarom ze voor een creatief beroep hebben gekozen.
Begeleiding
Tijdens de museumtour begeleiden twee museumdocenten elk een halve klas. Voor de workshops werken we samen met een aantal vaste kunstenaars.
'Ik ben heel tevreden over het programma. De kinderen konden echt beleven en hoefden niet alleen te luisteren.'
Leerkracht groep 7
Niets missen?
Meld je aan voor de nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste nieuws.